Konsultacje dotyczące koncepcji budowy Centrum sportowo-rekreacyjno-kulturalnego z halą sportowo-widowiskową w Piszu.


Opiniowanie dokumentu

Formularz konsultacji

Ten etap konsultacji już się zakończył.

Pobierz raport

Zgłoszone opinie oraz propozycje zmian

 
Pomoc

Zgłoszone opinie oraz propozycje zmian

Treść oryginalna
Rzut parteru
Rzut dachu
PZT
propozycja zmiany

Autor: Mariusz Kaszak Data: 18-03-2023, 0:40

  |   0
1. Usunąć trzecie drzwi licząc od lewej strony od sali fitness, bo są nie potrzebne.
2. Siłownię zamienić miejscami z salą fitness. a) siłownia wówczas będzie miała trzy ściany stałe np. na lustra. b) Znajdują się tam urządzenia i przyrządy na tyle ciężkie, że ich przesuwanie mija się z celem i z tego powodu umiejscowienie siłowni pomiędzy salą fitness i salą sportów walki, z dwiema ścianami mobilnymi nie ma sensu.
3. Czy ściany mobilne zapewnią odpowiednią izolację akustyczną pomiędzy salami: sportów walki, fitness i siłownią, umożliwiając organizację zajęć w tym samym czasie i bez zakłóceń? Jeśli nie, to może warto postawić zwykłe ściany i podzielić tą przestrzeń na trzy w miarę równe pomieszczenia.
4. Magazyn znajdujący się obecnie przy sali fitness dobrze byłoby podzielić na dwa równe pomieszczenia (po ok. 20 m kw.) i doprojektować drzwi do utworzonego w ten sposób drugiego magazynku od strony obecnej sali fitness.
4. Doprojektować magazyn sportowy do sali sportów walki (ok. 20 m kw.).
5. Szatnie damskie i męskie tuż obok w tej samej części. Drzwi pomiędzy pomieszczeniem z umywalkami, a pomieszczeniem gdzie znajdują się sedesy/pisuary wydają się być niepotrzebne.
6. Doprojektować dwie szatnie (damską i męską) wraz z umywalkami, prysznicami i WC. Trzy różne sale powinny posiadać po dwie szatnie (damską i męską), a obecnie na trzy sale przypada tylko 2 niewielkie szatnie męskie (po 14.54 m2) i 2 żeńskie (po 17,33m2).
7. Dwa pomieszczenia trenera, które tam niedaleko się znajdują mają po 16,55m2 i po dwa prysznice. W saunie natomiast jest tylko jeden prysznic. Myślę, że w tej strefie na każde pomieszczenie trenera wystarczy jeden prysznic, natomiast w saunie przydałyby się dwa. Ponadto, pomieszczenia trenerów po 16,55 są naprawdę duże. Proponowałbym też dodać trzecie pomieszczenie trenera (trzy sale i do nich trzy pomieszczenia trenera).
8. Schodząc niżej - sądzę, iż brakuje magazynu i pomieszczenia trenera przy ściance wspinaczkowej.
9. Następnie idąc do samego dołu, tam gdzie są biura, znajdują się dwie szatnie dzieci (26,42 m2 i 30,11 m2). Należałoby z nich zrobić 4 szatnie dla dzieci z oddzielnymi wejściami z korytarza (najlepiej wszystkie po ok. 15 m2).
10. W tej samej strefie są też toalety dla dzieci przy szatniach. Nie widzę sensu oddzielania ścianką i drzwiami części z umywalkami i części z sedesami. Szkoda przestrzeni i materiałów. Poza tym, nie ma tam natrysków, więc nie widzę też sensu pomieszczenia z suszarkami do włosów.
11. W tej części znajduje się też duży magazyn (80,88 m2) i uważam, że dobrze byłoby doprojektować jeszcze jedne podwójne drzwi od strony ścianki wspinaczkowej.
12. W pomieszczeniu trenera przy sali squash, moim zdaniem wystarczy jeden prysznic.
13. Proponuję dodać oznaczenie rodzaju przeznaczenia pomieszczenia obok sali squash o pow. 41,52 m2 oraz zaznaczyć wejście do sali squash. Natomiast wejście do dwóch znajdujących się tam szatni proponowałbym zrobić z korytarza/komunikacji (wówczas szatnie będą trochę większe).
14. Proponuję doprojektować pomieszczenie trenera/opiekuna strzelnicy.
15. Przydałoby się doprojektować również szatnię i sanitariat dla sędziów.
16. Proponuję także zaprojektować (linie, słupki/otwory) do gry w siatkówkę i badmintona, analogicznie do planowanych w poprzek 3 boisk do gry w koszykówkę.
17. Zakładając możliwość organizacji koncertów/ występów na scenie ustawionej na przeciwko trybun, być może warto byłoby również uwzględnić w projekcie możliwość ustawienia przesuwanych/rozkładanych trybun po obu stronach w tzw. podkowę (jeśli to jest możliwe).
18. Na dachu proponowałbym położyć sztuczną trawę i ewentualnie wykorzystać ten teren jako miejsce rekreacji. Zastanawiam się tylko, czy w przypadku dużych opadów śniegu (co jest coraz mniej prawdopodobne) jest przewidziane jakieś proste rozwiązanie dot. usuwania zalegającego na dachu śniegu.
19. Nie zauważyłem na projekcie wyznaczonych miejsc parkingowych dla autokarów.
20. Czy zaplanowane zostało zaplecze kuchenne do wydawania cateringu?

Uzasadnienie
Zmiany poprawią funkcjonalność obiektu.
Treść oryginalna
Rzut parteru, rzut poddasza
propozycja zmiany

Autor: Naaily Sp. z o.o. Data: 21-03-2023, 16:25

  |   0
1. Sala konferencyjna na 50-100 osób z wyposażeniem multimedialnym przeznaczona do organizacji szkoleń, pokazów i konferencji branżowych.
2. Możliwość udostępnienia powierzchni około 2000m2 do organizacji targów/ konkursów branżowych, w tym niezwiązanych ze sportem.
Uzasadnienie
Organizujemy szkolenia, pokazy i konferencje branży beauty.
Z naszych doświadczeń wynika, że najczęściej niezbędna jest sala konferencyjna z dostępem do rzutnika i nagłośnieniem na około 50-100 osób. Pomieszczenia w hotelach przeznaczone do tego celu są zazwyczaj niewystarczające/nieprzystosowane, brak też jest obsługi technicznej udostępnianego sprzętu multimedialnego.
Do góry